Leman Kültür Cafe Masaüstü İsimlik Tasarımı

Leman Kültür Cafe MasaÜstü İsimlik Tasarımı

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (28)

Tasarım: Işıltan Irmak

Ürün: Masaüstü İsimliği

Ana Malzeme: Beton – Gümüş

Müşteri:  Leman Kültür Cafe / İzmir – Atakent

Merhaba dostlar; bu defa karşımızda takı değil bir ürün tasarımı var. İzmir / Atakent de açılacak olan Leman Kültür Cafe nin sevgili işletmecisi Sim Leman Öz hanımefendi için değerli eşi Halil Öz tarafından tarafımdan yapılmak üzere bir sipariş verildi.

Tasarıma Başlangıç

Bu sipariş Sim hanımın ofisinde kullanacağı bir masaüstü isimliği olacaktı. Fakat hem siparişi veren kişilerin renkli karakterleri hem açılacak olan mekanın malumunuz rengarenk bir ortam olması, tasarımında sıradan bir çizgiden çok uzak olmasına neden olacaktı.

Tasarım a başlamadan önce isimliğin geleceği mekanın detaylarını inceledik.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak. ofis (1)

Alt katı cafe üst katı ofis olan mekandaki tüm ahşap malzemeler ve oturma grubu Kervan mağazası ndan tedarik edilmiş.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak. ofis (2)

Kaliteli ahşap malzeme, ortama barok ve klasik bir hava kazandırmış.

Varaklı detaylarda hemen dikkat çekiyor.

Üretim Heyecanı Başlıyor…

Tasarımlar Çizildi:

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (30) leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (29) leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (24)

Tüm bu incelemeler ışığında vakit kaybetmeden sunum için yaklaşık olarak 20 ye yakın tasarım hazırladım ve Sim hanıma bunları sundum; Sim hanım tasarımları o kadar çok beğendi ki aralarından seçim yapmak onun için hayli zor oldu. Ne yalan söyleyeyim bu durum beni o an oldukça mutlu etti. Bu zor seçim arasında bir çok tasarımı bir araya getirerek grift bir başka tasarım elde ettik ve yine hiç vakit kaybetmeden masa üstü isimliğin üretim sürecine giriş yapmış olduk.

Tasarım Şekil Alıyor…

İlk işlem olarak gümüş parçalar için gümüş eritiliyor.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (1)

Ana Plaka hazırlanıyor.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (4)

Harfler Kesiliyor

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (6)

Öncelikle harflerin geleceği ana plaka hazırlandı – Ana plaka da bronz malzeme kullanıldı. Ana plakanın hatları Sim hanımın ofisindeki çalışma masasından esinlenilerek oluşturuldu. Harfler hazırlandı. Harfler gümüşten yapıldı.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (7)

Tesadüfi olarak hem mekanın ismi Leman, hemde Sim hanımın 2. ismi Leman. Bu durumda ismin harflerini keserken Leman Kültür’ ün yazı karakterini baz aldım. Leman ismi kafenin logosuna da uysun diye L ve M harflerine mine işçiliği yaptık. Ana tabla ile alt kaide arasında bağlantı sağlamak adına gümüş ayaklar hazırlandı.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (9) leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (10)

Ana plaka da kullanılmak üzere gümüşten kontür çizgilerini yaptık.

Böylece üst tablanın tüm detayları hazırlanmış oldu.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (8)

Tasarımın detaylarına göre alt tabla betondan yapılacaktı. Bu nedenle ahşap atölyemizde betonun döküleceği kalıplar hazırlandı ve kalıba beton karışımımız döküldü. Bu işlem sırasında sevgili öğrencim mimar Elir Haydaroğlu da bana hayli yardımcı oldu.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (11) leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (13) leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (14) leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (16)

Sukulent Bile Var…

Beton kalıbından sonra yine tasarımın detaylarına göre sukulent kısmı hazırlandı. Bunun için cam atölyesinde sukulent için cam saksı yapıldı.

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (21)

Klasik ve Barok Stilin Önemli Detayı olan Varak…

Tüm parçalar bir araya getirildikten sonra ana tabla altın varak ile boyandı, alt tablada altın varağa uygun bir boya türü ile boyandı. Varak ve boya renkleri seçilirken ofisin stili ön planda tutuldu.

Mutlu Son 🙂

Ve sonuç olarak bir mutlu son daha yaşanmış oldu. Leman Kültür – Sim Leman Öz – İsimlik Tasarımı güzel bir günde güzel bir ortamda sahibine teslim edilmiş oldu.

13265976_10154306711371812_1204771439925502584_n

 

Tasarımın Bitmiş Halleri Huzurlarınızda...

ışıltan ırmak - isimlik modeli - leman kültür - izmir tasarımcılar - izmirde sanat -izmir etkinlikleri - on the table design

leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (20)leman kültür atakent cafe - sim leman öz - isimlik tasarımı - beton tasarımı - kaktüs - sukulent - izmir ürün tasarımı - ışıltan ırmak (22)

Sizin içinde bir sipariş takı tasarımı yapmamı isterseniz:

1775/4 sk no:5 Da:A Karşıyaka-İzmir

Whatsapp- Mobil: 05074840249 – Işıltan Irmak

isiltancreative@gmail.com

.

.

.

.

ETİKET.

Leman Kültür, İsimlik Tasarımı, Sim Leman Öz, LemanCafe , Leman Kültür Cafe , İzmir Cafeleri , İzmir Mekanları , İzmirde Yeme-İçme ,  Ürün tasarımı , ürün , tasarım , dizayn , masaüstü , ofis hediyeleri, ofis için hediyeler , tasarımcı ışıltan ırmak , fikirbaz tasarımcılar , izmir , izmirde , izmir tasarım firmaları , cactus collection , ışıltan ırmak creative , beton tasarımlar , beton saksı , sukulent tasarımı , bitki , izmir sukulent , izmir sanat , on the table, design – designer – isiltan irmak – jewelry and product design – bitki tasarımları – succulent design. sukulent tasarımlar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s