Fil Saç Kolye

FİL SAÇ KOLYE

TAKI TASARIM

fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (24)

“YAVUZ’U (BEBEĞİMİ) İLK ÖĞRENDİĞİM GÜNDEN BUGÜNE KADAR YAPTIĞIM EN MANTIKLI ŞEY SİZDEN BU KOLYEYİ İSTEMEK OLDU.”
MERVE KAYMAK

Duygu yüklü bir takı tasarım a daha imza atmış olmak bilseniz beni nasıl mutlu ediyor. Yine bir sipariş ile güzel mi güzel bir hikayeye daha yelken açtık. Bu takı tasarım ın başrol kahramını minik ve yakışıklı bir bebek olan Yavuz ve onun ilk kesilen saçları…Duygu yüklü bir anne, anlamı yüksek bu ilk kesilen saçları kullanarak benden bir tasarım yapmamı istedi. Tasarım için nasıl bir formatta yapalım diye sorduğumda, filleri ve fil motifini seviyoruz, diye bir yanıt aldım. Benimde bu tasarımda çıkış kaynağım önce bir saç yuvası ve sonrasında da filler oldu…

fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (8)

Öncelikle fillerin bu tasarımda nasıl kullanılacağına karar verdim ve bu süre zarfında farklı konseptlerde farklı fil çizimleri yaptım. Müşterim, 12 çizimi 3 e düşürdü. Bu 3 üde  Kübik serisindeki fillerdi. Bu arada bu 3 çizimi bende facebookta kamuoyuna sundum, siz olsanız hangisini seçerdiniz diye. Müşterim bu çizimlerden K1’İ seçti. İlginçtir ki facebooktaki kamuoyu sonucundanda % 95 oranında K1 çıktı.

fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (2) fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (9)

En keyifli süreç başlamış oldu. Fillerin çizimi yapıldı, bu filler gümüş plakalardan kıl testeresi ile tek tek kesildi. Sonrasında saçların geleceği yuva oluşturuldu, yuvaya göre kuvars cam kesildi (Saatlerde kullanılan çizilmeye karşı dirençli camlar). Malzemelerin oluşması ile tasarım üç aşağı beş yukarı netleşmeye başladı. Son aşamada bu parçalar kaynaklama yöntemi ile bir araya getirildi. Model doğal bir yapıya sahip olması için gümüşler zımpara kağıtları ile elde zımparalanarak gümüşlerin yüzeyinde çizikli bir doku oluşturuldu.

fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (13)fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (3)

Bu tasarıma ayrı bir dinamiklik kazandırdı. Modelin arkasından zincirin geçmesi için gizli bir yuva yapıldı;

bu tip gizli yuvalar modelin bütünlüğünün bozmadığı için öncelikli tercihim oluyor.

fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (5)

Fil Saç Kolye ye son dokunuş olarak Yavuz bebeğin ilk kesilen saçları yuvaya yerleştirildi ve yuva kuvars cam ile sonsuzluğa doğru kapatıldı. Modelin zinciri takıldı ve model böylece bitti. Bu bitiş her zaman ki gibi MUTLU SON ile bitmiş oldu. Sonun mutlu olduğunu bu blogun başında yer verdiğim siparişi veren Merve Kaymak ‘ın yorumundan rahatlıkla anlayabilirsiniz….

fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (15) fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (21) fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (19) fil saç kolye - ışıltan ırmak - tasarım - takı tasarım - izmir - izmir takı - izmirde takı (25)

Saç kolye siparişinden sizde kendiniz için sipariş vermek isterseniz

 Işıltan Irmak (05074840249 Whatsapp-Mobil)

isiltancreative@gmail.com

www.isiltanirmakcreative.com

Diğer Sipariş Tasarımlarım İçin Tıklayın

Atölye Derslerim İçin Tıklayın

İletişim İçin Tıklayın

Fil kolye, filler , fil tasarım, saç , saç kolye , saçlı kolye , anne , anne kolye, fil tasarım , necklace , elephant jewelry , elephant pendant,  yörünge , gümüş , gümüş takı , gümüş takı tasarımı, takı , takı tasarım ı , izmir gümüş , izmir takı , izmir gümüş takı , izmir takı tasarımcıları , izmirde sanat , tasarım , dizayn , ışıltan ırmak , izmirim, sipariş , hediye , sürpriz, sipariş ,takı sipariş , internet sipariş , internet , dijital , online takı siparişi , kendim için, bana özel , sürpriz yapmak için , en iyi tasarımcılar , ışıltan , atölye , takı atölyesi ,

Fil Saç Kolye’ için 2 yanıt

 1. Merhabalar yeniden,
  Hikayemizi okudum ve yine çok duygulandırdınız beni. Yavuz’un kıyafetlerini, ayakkabılarını, elinin ve teninin değdiği her şeyi saklıyordum ama sanki yetmiyor gibiydi. Ne yapabilirim diye düşünürken sizi buldum. Şimdi çok çok değerli bir hatıramız daha var.
  Bu kolyenin ortaya çıkmasında her süreç çok heyecanlı ve keyifliydi. Özellikle yapım aşamasında gönderdiğiniz fotoğraflar bizi nasıl meraklandırdı… Paketi açarken, kolyeye dokunduğum an, boynuma taktığım zaman yaşadığım mutluluğu, huzuru tarif edemem. Ellerinize, yüreğinize sağlık. Her şey için çok teşekkür ederiz.
  Yine tekrar ediyorum; Yavuz’u ilk öğrendiğim günden bugüne kadar yaptığım en mantıklı şey, sizden bu kolyeyi istemek oldu.

  Sevgiler…

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s